O nas

Silver Hub jest wspólnym miejscem dla marek z obszaru silver economy oraz inkluzowości wiekowej na rynku konsumenckim i w pracy oraz włączenia cyfrowego, które razem tworzą spójną odpowiedź na potrzeby społeczne i biznesowe w starzejącym się społeczeństwie.

Marzena Rudnicka

Fundatorka think-tanku Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Autorka innowacyjnych rozwiązań w silver economy oraz publikacji m.in. „Gospodarka senioralna nową gałęzią gospodarki narodowej”, w tym definicji gospodarki senioralnej.

Twórczyni marek OK SENIOR® (proces obsługi dojrzałych konsumentów), ABCsenior.com (eudukacja online seniorów) oraz Pracodawca Dialogu Pokoleń (zarządzanie różnorodnością wiekową w organizacji).

Członkini Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk (2020-2024), Rady Dostępności przy Ministrze Funduszy i Polityki Regionalnej (2020-2024). Stała jurorka w międzynarodowym konkursie Silvereco.org oceniającym oferty firm z całego świata w obszarze dostosowania do potrzeb dojrzałego klienta. Współautorka książki „Marketing generacji silver”.

Nazywam się Marzena Rudnicka i jestem inicjatorką i współzałożycielką powstania tego miejsca oraz think-tanku Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, który założyliśmy z prof. Robertem Gwiazdowskim, Bolesławem Meluchem i Michaelem Gomolą. W międzyczasie wraz z TÜV Rheinland opracowaliśmy założenia certyfikacji domów seniora i tak powstał Znak Jakości OK SENIOR®. Kolejnym krokiem było wyjście szerzej na rynek dostawców produktów i usług, gdzie takie firmy jak ORANGE, BNP Paribas czy PZU mogą poszczycić się OK SENIOR® jako znakiem dostępności produktów i usług dla klientów 60+.

Kolejnym krokiem w rozwoju było zbudowanie Inernetowej Szkoły Dla Seniora ABCsenior.com, która w 2020 roku była odpowiedzią na potrzebę dostępu do nauki on-line. Dziś to już frekwencja na poziomie ponad 75 tys. seniorów, którzy zarejestrowali się i wzięli udział w zajęciach. Za szkołę odpowiada Karol Bancerz, który jest również autorem rozwiązań technologicznych zastosowanych na platformie.

Ostatnim z działań jest program certyfikacji Pracodawców pt. Pracodawca Dialogu Pokoleń, gdzie na uwagę zasługuje Dyrektor Merytoryczna z tego obszaru Katarzyna Bieniek.

Naszą ambicją jest jak najszersze dotarcie do liderów w swoich branżach, aby wspólnie z nimi poprawiać świat, aby pasował do każdego wieku, nie tylko do młodych.

Marzena Rudnicka - podpis